Siedziba
Strona główna Mapa strony

Marpol

Drzwi

Drzwi są wizytówką Państwa domu, a oprócz tego zapewniają bezpieczeństwo oraz chronią przed hałasem i warunkami pogodowymi.

Dlatego w ofercie naszej firmy znajdują się drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, które dzięki zastosowaniu najlepszych materiałów, będą Państwu służyć przez wiele lat. Wśród proponowanych modeli można znaleźć drzwi z różnymi ozdobnymi panelami wykonane z PCV, aluminium oraz drewna.

Drzwi PCV

wykonane są z płyt PVC wypełnionych pianką i wzmocnionych elementami konstrukcyjnymi zapewniającymi odpowiednie bezpieczeństwo oraz izolacje akustyczną i termiczną całości konstrukcji.

Zapewniamy też system profili drzwiowych firmy Aluplast dla wszystkich, którzy nie chcą iść na kompromis pod względem estetycznym, ani pod względem technicznym. Oferowane drzwi zewnętrzne dostępne są w wersji z przeszkleniem. Dodatkowo istnieje możliwość uzupełnienia drzwi o naświetla boczne i górne.

Do profilu drzwi wejściowych można montować wszystkie powszechnie dostępne w sprzedaży okucia i elementy zamykające. Profil drzwiowy standardowo dostępny jest w dziesięciu kolorach i sześciu okleinach drewnopodobnych.

Drzwi aluminiowe

Do produkcji stolarki aluminiowej stosujemy dwa rodzaje profili. Z przekładką termiczną tzw. "ciepłe" przeznaczone są do wykonania ślusarki zewnętrznej oraz profile "zimne" bez przekładki termicznej które znajdują zastosowanie w konstrukcjach znajdujących się wewnątrz budynków. Uniwersalność systemu zwiększa możliwość dokonania rozwiązań w przypadku różnych rozwiązań konstrukcyjnych.

Rozwiązania systemowe pozwalają na stosowanie różnego rodzaju wypełnień pełnych i szyb, poczynając od szyb pojedynczych float, szyb refleksyjnych, ciepłochronnych, po szyby bezpieczne, antywłamaniowe, kuloodporne, zespolone. Na stosowane systemy profili posiadamy odpowiednie atesty i certyfikaty

Aluminiowe drzwi z przekładką termiczną zaprojektowano zgodnie z najnowszymi trendami w budownictwie i architekturze. System jest oparty na 3 - komorowych kształtownikach zespolonych . W oknach otwieranych występuje na całym obwodzie dodatkowe uszczelnienie uszczelką środkową.

Zwiększa to wydatnie izolacyjność cieplną okna, jednocześnie ograniczając zjawisko pary wodnej na wewnętrznej stronie profili. Kształtowniki zespolone składają się z dwu części zewnętrznej i wewnętrznej złączonych w specjalny sposób wzdłuż całej długości polimidowymi przekładkami wzmocnionymi włóknem szklanym, tworząc przekładkę termiczną.

System połączeń za grafą przekładki umożliwia stosowanie profili dwukolorowych innych wewnątrz, innych na zewnątrz elewacji. System wyróżnia się bardzo dobrymi własnościami termoizolacyjnymi. Standardowo stosuje się szybę niskoemisyjną k 1.0

Drzwi drewniane

drewno jest najstarszym materiałem używanym do produkcji drzwi. Bije od niego zarówno naturalne ciepło, wspaniała podatność na obróbkę, jak i nieporównywalna z niczym magiczna struktura słoi. Szczególną rolę w produkcji drzwi zajmuje drewno mahoniowe. Nie tylko ze względu na wysoką jakość tego surowca, ale także na jego pierwotne piękno i wysoką trwałość.

Wytrzymałość i siłę konstrukcji drzwi zapewnia nowoczesny proces lamelowania. Polega on na klejeniu pod wysokim ciśnieniem trzech warstw drewna różnie zorientowanych słojami. Takie rozwiązanie gwarantuje wyjątkową odporność na obciążenia. Do zabezpieczenia drzwi przed warunkami atmosferycznymi używamy specjalistycznych farb i lakierów (Gori), których cząsteczki są mniejsze od porów drewna. Taka budowa pozwala im na głębokie wnikanie w strukturę surowca i niezwykle trwałą impregnację. Piękną fakturę drewna znakomicie eksponuje odpowiednio dobrany kolor lakieru.

Kreowanie indywidualnego charakteru drzwi, który wzmocni lub uzupełni naturę domu, może przynieść wiele satysfakcji. Nikt nie powiedział. że drzwi wejściowe mają być ciężkie i przytłaczające w formie. Z łatwością można wypełnić je światłem sięgając po szeroką paletę szkła ornamentowego. Ma ono dwie główne funkcje - rozjaśnia wnętrze, ale nie zabiera przy tym intymności.

Zalety naszych drzwi wejściowych

  • Różnorodność form
  • Niezawodna funkcjonalność
  • Znakomita statyka dzięki grubym przekrojom profili
  • Skuteczna ochrona antywłamaniowa
  • Dobra izolacja cieplna za sprawą progu wzmocnionego włóknem szklanym
  • Specjalne uszczelki chroniące przed przeciągami

Drzwi w zależności od zapotrzebowania wyposażone jest w klamki, pochwyty, samozamykacze, wkładki atestowane, mechanizmy antypatyczne, elektrozaczepy, automaty do drzwi przesuwanych, mechanizmy otwierania: ręczne i elektryczne. Stosując nowoczesne rozwiązania - bolce ryglujące, wielopunktowe zamki, dodatkowe zbrojenia, a w przypadku drzwi oszklonych - szkło antywłamaniowe - mamy świadomość oferowania produktów spełniających wysokie normy bezpieczeństwa.

Każdy dom wymaga innych rozwiązań. To, co sprawdza się w jednym, rzadko znajduje zastosowanie w drugim. Często już sam projekt narzuca nieszablonowe rozwiązania. Chętnie podejmujemy się takich wyzwań budując drzwi na indywidualne zamówienie. Zapewniamy produkt o najwyższych parametrach jakościowych i użytkowych. Dajemy także możliwość swobodnej aranżacji istotnej dla wszystkich przestrzeni własnego domu.