Siedziba
Strona główna Mapa strony

Marpol

Okna aluminiowe

Specjalizujemy się również w produkcji okien z aluminium w systemie Profilati.

Ten nowoczesny system aluminiowy służący do wykonania elementów architektonicznych zabudowy wewnętrznej i wewnętrznej takich jak; fasady, ścianki działowe, okna, drzwi, witryn, boksy, gabloty i inne konstrukcje itd..

Do produkcji stolarki aluminiowej stosujemy dwa rodzaje profili. Z przekładką termiczną tzw. "ciepłe" przeznaczone są do wykonania ślusarki zewnętrznej. Profile "zimne" bez przekładki termicznej znajdują zastosowanie w konstrukcjach znajdujących się wewnątrz budynków.

Okucia stosowane w stolarce aluminiowej są estetyczne i funkcjonalne, działają lekko i niezawodnie. Stolarka w zależności od zapotrzebowania wyposażona jest w klamki, pochwyty, samozamykacze, wkładki atestowane, mechanizmy antypatyczne, elektrozaczepy, automaty do drzwi przesuwanych, mechanizmy uchylania okien: ręczne i elektryczne.

Uniwersalność systemu zwiększa możliwość dokonania rozwiązań w przypadku różnych rozwiązań konstrukcyjnych.

Rozwiązania systemowe pozwalają na stosowanie różnego rodzaju wypełnień pełnych i szyb, poczynając od szyb pojedynczych float, szyb refleksyjnych, ciepłochronnych, po szyby bezpieczne, antywłamaniowe, kuloodporne, zespolone. Na stosowane systemy profili posiadamy odpowiednie atesty i certyfikaty

Aluminiowe okna i drzwi z przekładką termiczną zaprojektowano zgodnie z najnowszymi trendami w budownictwie i architekturze. System jest oparty na 3 - komorowych kształtownikach zespolonych . W oknach otwieranych występuje na całym obwodzie dodatkowe uszczelnienie uszczelką środkową.

Zwiększa to wydatnie izolacyjność cieplną okna, jednocześnie ograniczając zjawisko pary wodnej na wewnętrznej stronie profili. Kształtowniki zespolone składają się z dwu części zewnętrznej i wewnętrznej złączonych w specjalny sposób wzdłuż całej długości polimidowymi przekładkami wzmocnionymi włóknem szklanym, tworząc przekładkę termiczną.

System połączeń za grafą przekładki umożliwia stosowanie profili dwukolorowych innych wewnątrz, innych na zewnątrz elewacji. System wyróżnia się bardzo dobrymi własnościami termoizolacyjnymi. Standardowo stosuje się szybę niskoemisyjną U = 1.0